بازنشستگی

سلام

خدا رو شکر. همزمان با تمام شدن سال ، ما با سرعت دو برابر در حال تموم کردن کارهای به جامونده امسال هستیم. توی این مدت کلکسیونی از انواع و اقسام فعالیتها رو داشتیم.

1- پرند رفت موزه زمان. بهش سفارش کردم یه دونه ساعت کوکو دار برام بیاره که به دستم ببندم به جای ساعت مچی. وقتی برگشت پرسیدم ساعت کو؟ گفت به آقاهه گفتم که من ل.ندن بودم و ساعت بی.گ بن رو دیدم دیگه نمی تونستم بگم از اون ساعتها بده.

2- تولد مانا جون رفتیم س.رزمین ع.جایب. بچه ها انگار بار اولشون بود می اومدند توی این فضا. ساعت 4 به صورت افقی از اونجا اومدیم بیرون.

3- دیبا قراره بره موزه پول و به پرند گفت که قراره بریم و پولهای رایج ذنیا رو ببینیم. 

4- وضع تحصیل منهم تعریفی نداره. هر شب پرند بهم دیکته میگه تا بنویسم. متاسفانه تا حالا نتونستم کمتز از 10 تا غلط داشته باشم. مرتب هم سعی می کنه تشویقم کنه ولی پیشرفتی ندارم. تازه هر روز هم جریمه می شم که با غلطهای دیکته جمله بسازم. فکر کنم همین روزها معلمش پیشنهاد بده که بیاد و خصوصی بهم درس بده!!!!!!

5- ریاضی کلاس سوم را هم به خوبی دارم می خونم. جمع و تفریق فرایندی 4 رقمی رو با تلاشهای دیبا یاد گرفتم. اگرچه که هنوز هم مشکل دارم و لازمه که هفته ای چند تا مسئله حل کنم ولی وضع خیلی بغرنج نیست.

6- خرید عید هم کمی تا قسمتی انجام شد. فقط کفش مونده که دیبا کولاک کرد و یه کفش پاشنه 5 سانتی نقره ای خواست که رویش یه گل بزرگ به همراه کل مرواریدهای دریای خزر بود. فقط بگم که قیافه من به حدی تماشایی بود که خود فروشنده هم اومده بود تا دیبا رو منصرف کنه.

7- پرند پرسید از کی میتونیم توی خونه تنها بمونی؟ گفتم هر وقت دیپلم گرفتی. گفت یعنی کی ؟ گفتم 10 سال آینده که البته تا اون موقع منهم بازنشسته شدم. گفت یعنی مادر بزرگ شدی؟ گفتم نه الزاما. گفت میشینی کنار شومینه؟ گفتم آره. گفت بافتنی می بافی؟ گفتم حتما. گفت پس یه چایی هم بگذار روی شومینه که بین کار بخوری. گفتم خیلی خوب میشه. همون وسط با صدای زنگ موبایل از کل رویاها اومدیم بیرون و دوباره کار و کار.

8- سر ساعت باید دارو می خوردم. به دیبا گفتم که صدام کن تا داروم رو بخورم. راس ساعت دیبا صدام زد. چشمهام رو که باز کردم دیدم با یه سینی اومدند در حالیکه قرصم  داخل یه ظرف بود و یک لیوان آب هم کنارش . خوشمزه ترین خوراکی بود که تا حالا خوردم.

9- در بخش زبان، پرند باید یه انشا در مورد اسباب بازی محبوبش می نوشت. نوشته بود مامانم یه تبلت داره که مشکی هست. توی تبلتش رو پر از بازی کرده. گاهی وقتها هم میده ما بازی کنیم. الان فکر کنم معلمش فهمیده من چقدر کار دارم. 

10- شنبه رفتم ا.هواز و م.اهشهر. تا وقتی رفتند مدرسه 3 بار و از وقتی از مدرسه اومدند 4 بار با هم تلفنی صحبت کردیم. در ضمن توی فرودگاه حدود یک ربع فرصت داشتم که موفق شدم سوقاتی هم بخرم. خوب 15 ساعت از خونه دور بودم دیگه.

11- دیبا همچنان مصر هست که بریم ا.نگلیس تا روسری نذاره. تاثیری داشت این جشن تکلیف!!!!!

12- علومم خیلی خوب شده. عدس سبز کردیم شده جنگل. حالا اصرار هم دارند که به مامان جان و خاله بگیم که سبزه نداشته باشند که ما میاریم.

13- هر روز بعد از ظهر داخل حیاط برنامه طناب زنون به راه هست. کودک درون آقایون همسایه هم فعال و ورزشکار!!!!!!

14- توی یکی از روزهای ورزش پسر های همسایه هم اومده بودند. بعد به دیبا و پرند پیشنهاد دادند که هر وقت اومدید حیاط زنگ بزنید ما هم بیاییم با هم بازی!!!! ما هم که شهرستانی و متعصب و از این حرفا!!!!!

15- مامان یکی از دوستهای پرند به من گفت چقدر دیبا تیپ خودتونه. سفید و بور!!!!!!!!! وا... چی بگم ( تا قبل از ازدواج چشمهام هم آبی  بود. توی مسیر زندگی تیره شد!!!!!!!)

16-حکایت همچنان باقیست....

خداحافظ بیاعلی (یاعلی)

فال حافظ امروز

می خواه و گل افشان کن از دهر چه می جویی

این گفت سحرگه گل، بلبل تو چه می گویی

 

 

/ 17 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامانشون

سلام دوستم مثل همیشه با خوندن شیرین زبونی های بجا و بموقع دخترهای دوست داشتنیت شاد شدم خدا حفظشون کنه[ماچ][ماچ]میگم هر وقت کفش پاشنه بلند خواستند براشون بخر وگرنه مثل دختر من که الان 19 سالشه و میگه:کاش وقتی بچه که بودم میذاشتین کفش پاشنه بلند بخرم ،اون موقع عاشق کفش پاشنه بلند بودم ولی الان هم خودم دوست ندارم[نیشخند] سال نو شاد و سلامتی در پیش داشته باشید.[ماچ]

m☂شـــــــღــAr

هلو علیکم سیستر مادربزرگ آینده[زبان] به به عجب گزارش مفصلی.. تجسمت موقع کفش خریدن هم خنده داره[خنده] پیشرفتت تو تحصیل هم محشره[خنده]

نوشا

می بینم که رفته بودین شهر و دیار ما

مامان روژين و رهام

سلام عزيزم خوبي ميبينم تو اين روزهاي پر مشغله همچنان مينويسي يه شكرانه دولت جديد در زمينه وبلاگ نويسي شاهد كولاك خواهي شد [چشمک]

پريسا مامان نازنين

سلام بر عزيز دل - اميدوارم سال خوبي رو پيش رو داشته باشيد . براتون آرزوي سلامتي و سعادت دارم .[ماچ]

فرانک

سال نوتون حسابی مبارک

m☂شـــــــღــAr

هلو علیکم سیستر مامی نوروز و عیدتون خجسته... سال نیکویی داشته باشید..[پلک]

daisy

سال نو مبارک[قلب]

nazafarin

یه سایت توپ برای کسب درآمد سراغ دارم بیشترین شمارش آی پی و بیشترین پرداخت رو داره هر ای پی 120 ریال بعضی سایت ها بیشتر از این مبلغ هم میدن اما آی پی هاتو ده تا در میون میشمارن ولی این یکی حرف نداره امتحانش کن :)