زندگی منشوریست در حرکت دوار

سلام

با معلم زبان دیبا جلسه داشتم. می گفت دیبا کلا حوصله اش توی کلاس سر میره. دیبا با بچه های کلاس ششم توی یک کلاس هست. معلم می گفت تا بخواهم برای بچه های دیگه توضیح بدم دیبا بلند شده و توی کلاس راه میره ( دروغ چرا خودم هم توی دبستان همین شرایط رو داشتم وقتی درس به دوبار تکرار می رسید رسما کلافه می شدم. ) به معلم  گفتم این هنر شماست که بتونی دیبا رو توی کلاس نگهداری و البته برای منهم حفظ نظم خیلی مهمه. دیبا نباید توی کلاس راه بره.

پرند توی جشن به خوبی وظایفش رو انجام داد. سه شنبه صبح جلسه انجمن بود و معلم پرند از من خواست که توی  جشن بچه ها شرکت کنم. منهم به نمایندگی از انجمن حضور داشتم و کلی ذوقمرگ شدم . ضمنا گزارش جشن رو هم توی گروه مادران پخش کردم.

توی کلاس ریاضی، شاگرد زرنگ کلاس به مدت یک هفته در ضمن تدریس معلم، موس رو حرکت می داده و معلم کلاس کلا کلافه شده بوده و فکر می کرده تخته پرش داره. 25 بار تخته کالیبره شده بود ولی مشکل حل نشده بود. یک روز که یکی از بچه ها با شاگرد زرنگ درگیر میشه میره و به معلم اطلاع میده و میگه که دیبا هم در جریان بوده. خانم معلم هم کلی شاکی میشه که چرا دیبا نرفته خبر چینی. موضوع به گوش من رسید. دیبا به معلم گفته بود که تمام بچه ها در جریان بوده اند. مامان یکی از بچه ها گفته بود که گل بگیریم و بریم از دل معلم در بیاریم. گفتم من نیستم. مدتهاست که از خبر چینی دیگران دارم ضربه می خورم. دوست ندارم که بچه ام به این کار ترغیب بشه. به دیبا گفتم باید به دوستش می گفته که کارش خوب نیست ولی در مورد خبر چینی نظری ندارم. 

معلم زبان پرند عوض شد. بچه ها کلی ناراحت و غمگین شده بودند. بچه همون خانواده هایی که توی جلسه کلی انتقادهای الکی کردند به شدت به گریه افتاده بودند و خواستار برگشت معلم شده بودند. همچنان متاسفم برای خانواده هایی که بچه هاشون رو برای پز میگذارند مدرسه غیر دولتی و فکر می کنند مدرسه رو خریده اند و باید توی هر کاری دخالت غیر کارشناسی انجام بدهند.

تعطیلات تهران بودیم. فقط یک روز رفتیم باغ وحش و بعد هم یک گشت و گذار مختصر در مجتمع ک.وروش. دیروز هم کیانا خانم اومد و با پرند پوستر سانتی متر و میلیمتر رو آماده کردند. زندگی همچنان با دور تند در جریانه.

خداحافظ  بیاعلی (یا علی)

فال حافظ امروز

دردم از یار است و درمان نیز هم

دل فدای او شد و جان نیز هم

/ 15 نظر / 85 بازدید
نمایش نظرات قبلی
daisy

همین معلم ها هستند که باعث میشن بچه ها از الان زیر آب زنی رو یاد بگیرند و بعدا که بزرگ شدند توی محل کارشون هم از این کارها بکنند[قهر]

مامان نازنین

مادر مانند نخ تسبیح است... زیر دانه های تسبیح معلوم نمیشود ولی اگر نباشد تمام دانه ها پخش خواهندشد.... روزت مبارک [قلب]

مانا و مانیا

سلام سال نوتون مبارک. شما که هنوز از تعطیلات ابتدای سال برنگشتید.[نیشخند] امیدواریم بهتون خوش بگذره و یه سال شاد در انتظارتون باشه. روزتون هم مبارک خاله جون. [گل][گل][گل][گل]

مریم

وقتی درگیری های مدرسه بچه ها رو میخونم پیشاپیش تنم میلرزه[چشمک] ایشالا موفق باشن خوشگل خانوما.

تاپ

برایه خرید تاپ و كلاه و تي شرت هایه خوشگل پسرانه و دخترانه از فروشگاه ما دیدن نمایید: http://ninitavalod.mihanblog.com

تاپ

برایه خرید تاپ و كلاه و تي شرت هایه خوشگل پسرانه و دخترانه از فروشگاه ما دیدن نمایید: http://ninitavalod.mihanblog.com

daisy

خوبین؟ دیبا و پرند خوبند؟ بابا اینقدر ننوشتین که دلمون تنگ شد براتون[قلب]

خواننده خاموش

چرا نیستید دلمون تنگ شده